skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou predsa len usadnú na prvej súťaži Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 do súťažného vozidla. Bude ním Ford Fiesta R5!

Medzisezónna prestávka a s ňou spojené zimné súťaže sa skončili a s tým prichádza na rad aj tvrdý boj o prvé body do slovenského šampionátu v rally. Ten otvorí už tento piatok a sobotu L Racing 10. Rally Rožňava. Súťažiaci nazrú na trate v okolí Rožňavy a Krásnohorského Podhradia, ktoré prinesú overené, ale aj nové úseky. Na preteky sa prihlásilo 49 súťažných posádok, z ktorých sa až deväť predstaví na najnovších vozidlách špecifikácie R5. Chýbať nebude ani Icari Rally Team, ktorý na poslednú chvíľu zmenil obsadenie svojej súťažnej posádky. V známej zlatej Fieste R5 tentokrát neuvidíme Ondřeja Bisahu, ale úradujúcich majstrov Slovenska v rally, Pavla Valouška s Veronikou Havelkovou. Posádka síce v tomto roku neplánovala štarty na Slovensku, ale na poslednú chvíľu predsa len došlo ku zmene.

„Náš tím skvele reprezentoval Ondra, ale toho postretli zdravotné problémy, a tak sme za neho hľadali adekvátnu náhradu. Myslím si, že Pavel Valoušek tou adekvátnou náhradou určite je. Veľmi sa tešíme na súťaž a veríme, že naša posádka podá skvelý výkon. Sami nevieme ako bude sezóna vyzerať ďalej, ale veríme, že čoskoro o tom budeme vedieť povedať viac. Ďakujem našim partnerom, že môžeme odštartovať na tak obľúbenej súťaži, akou je Rally Rožňava,“ prezradil manažér tímu Ivan Mutňanský.

Súťažná posádka slovenského Icari Rally Teamu bude niesť štartovné číslo 10 a na trať prvej rýchlostnej skúšky – mestského okruhu v Rožňave, vyrazí už v piatok 31. marca po 18. hodine. V cieli by sme ju mali vidieť po absolvovaní ďalších siedmich RS, ktoré sa uskutočnia v sobotu. Vyhlasovanie výsledkov je naplánované na sobotu o 15:30 hod.

Back To Top