skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Počínaje rokem 2012 se tým CERS performance pravidelně účastnil Jänner Rallye konané hned po Novém roce v rakouském Freistadtu. Letos je ale vše jinak, a to z prostého důvodu – zmíněná rally se vůbec nekonala. Začátek nové sezony tak u zlínského týmu probíhá ve zcela novém duchu.

Po zisku loňského celkového prvenství v rallysprintech se Ondřej Bisaha nemusel dlouho rozmýšlet, co by rád okusil v sezoně 2016. S Citroënem DS3 R3T třídy 5 si vyzkoušel závodění s vrcholnou technikou mezi vozy s jednou poháněnou nápravou a protože už v této kategorii není kam dál jít, bylo rozhodnuto – chce to pohon všech kol.

První vlaštovkou byla Mikulášská rally ve Slušovicích, kde Ondřej se svým dosavadním spolujezdcem Petrem Pížou vyzkoušel rovnou speciál WRC. I přes minimální testování a uklouzané podmínky se posádka s vozem rychle sžívala a ke konci krátkého sprintu už dokázala zajíždět slušné časy. To pravé sbírání zkušeností se čtyřkolkou však přišlo až se začátkem roku 2016. Ondřej se v kokpitu po roce sešel se slovenským navigátorem Lukášem Šintalem a společně začali ve Škodě Fabii S2000 polykat ostré kilometry v rámci menších klubových podniků. Dvakrát vyrazili na kopřivnický polygon v rámci GPD Rally Cupu, dvakrát se také vydali za české hranice. Poprvé to bylo na Slovensko, kde na Ondřeje s Lukášem čekal mix asfaltu, šotolina, sněhu a ledu a spolu s tím také hřebíkové pneumatiky na vysokém podvozku.

90

Po slibných výsledcích se pak posádka o prvním březnovém víkendu vydala na první větší soutěž, kterou byla Schneerosen Rallye v Rakousku. Do úvodní soutěže poháru Austrian Rallye Challenge se Ondřej s Lukášem zapojili na poslední chvíli hlavně z testovacích důvodů. „Schneerosen Rallye se mi hodně líbila jak po stránce tratí, tak organizace. Bohužel v samotném závodě jsme hned zkraje nabrali ztrátu, kdy nám ušly postupně hned dvě pneumatiky kvůli rozbitým ventilkům. Ale o výsledek tentokrát moc nešlo, v první řadě jsem chtěl vyzkoušet různá nastavení diferenciálů, stabilizátorů a tlumičů, což se povedlo dobře, to byl hlavní cíl. Za spolupráci při startu na této rally bych chtěl poděkovat týmům KIT Racing a KM Racing Slovakia,“ řekl po Schneerosen Rallye Ondřej Bisaha.

Pochopitelně se nabízí otázka, co kroměřížského jezdce čeká v letošní sezoně: „Najíždíme kilometry s fabií, abych si po letech ve dvoukolce zvykl na pohon 4×4 a při začátku českých mistrovství už měl zažité nějaké návyky. Chceme pokračovat v hlavním českém mistrovství, a pokud se rozvine spolupráce s KM Racingem, tak i celý slovenský šampionát se zajímavými a pro mě novými soutěžemi. V nejbližší době, ještě před začátkem českých závodů, ale s Fabií S2000 určitě pojedeme Eger Rally v Maďarsku.“

Co se týmu CERS performance a jeho sprintovým titulem ověnčeného Citroënu DS3 R3T týče, ten ani letos na českých tratích nebude chybět. Usedne do něj známý motoristický novinář a šéfredaktor magazínu Faster Jakub Rejlek, který má se spolujezdcem Tomášem Pfajfrem v plánu absolvovat kompletní Rallysprint sérii. Aktuální novinky z týmu včetně fotografií, videoklipů a zpráv můžete najít na adresách www.cersperformance.com a www.fb.com/cersperformance!

Back To Top