skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

V průběhu podzimu a zimy 2011 byl ve společnosti CERS performance realizován projekt úpravy vozu Honda Interga Type-R. Cílem jeho majitele bylo nově postavené auto, které bude v rámci možnosti upravené tak, aby nebyla narušena životnost motoru nebo dalších klíčových mechanických komponentů.

Na začátku bylo vozidlo kompletně odstrojeno a rozebráno. Karoserie byla zbavena všech izolačních hmot a antikorozních nátěrů a následně opatřena novým celolakem v odstínu Honda Champion White. Interiér rovněž přišel o veškeré protihlukové izolace. Při následné kompletaci byly nainstalovaná lehčená hliníková ramena, řada karbonových doplňků, kompletní uložení náprav a motoru značky Powerflex, soutěžní tlumiče pérování HP a zcela nová převodovka s upravenými mosaznými vidličkami a stálým převodem 4,7 od společnosti CERS performance. Na motoru byla optimalizována řídící jednotka, mezi další zásahy patří vyleštěné kanály, upravené těsnění pod hlavou válců a spousta dalších drobných vylepšení.

Výsledkem optimalizace a řady drobných úprav bylo dosaženo snížení hmotnosti o 80 kg, radikálního zlepšení jízdních vlastností vozu a také nárůstu výkonu motoru o 18 koní. Celá stavba byla provedena v dílně společnosti CERS performance ve Zlíně.

 

integra_protokol

Back To Top