skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Mediasport Medzinárodné Majstrovstvá ČR v rally uzatvorí v tomto roku 36. PURUM Rally Příbram, ktorá sa uskutoční už tento víkend, v dňoch 3.-5.októbra 2014. Slovensko na nej zastúpi jediná posádka, v zložení Tomáš Konečný – Lukáš Šintal, so štartovným číslom 34.

Prešovská posádka absolvovala na 40. Rally Košice test s vozidlom Citroen C2 R2 Max a s týmto autom sa prihlásila aj na poslednú rally českého šampionátu. Na poslednú chvíľu však došlo k zmene a dvojica síce ostane v triede 6, no tentokrát si odskúša Peugeot 208 Vti R2. „Bude to pre nás ďalšia skúsenosť s vozidlom špecifikácie R2, ktorá nám pomôže zvoliť najlepšie auto pre novú sezónu 2015. Navyše zbieranie skúseností na zahraničných tratiach je veľmi cenné,“ prezradil jazdec svoje dôvody štartu na Rally Příbram. Do spomínanej triedy sa prihlásilo šesť súťažných posádok, takže núdza o konkurenciu určite nebude.

pegy_tomas

Tomáš s Lukášom sa už teraz tešia na svoj štart, pred ktorým v stredu absolvujú aj krátky test. „Prvé zoznámenie s R2 už máme za sebou, takže pomaly sa môžeme zrýchľovať. Veľmi sa tešíme na porovnanie s českou špičkou, aj keď v „A-čkach“ ešte nemáme veľa odjazdených kilometrov. Budeme sa snažiť zvládnuť celú súťaž bez problémov a pozbierať čo najviac skúseností. Sme radi, že môžeme štartovať v triede aj s legendou, akou je Emil Triner. Ďalej si plníme svoje sny,“ zhrnul Tomáš, ktorého pozvánkou na preteky doplnil aj jeho spolujazdec Lukáš: „Veľmi sa tešíme na vyskúšanie novej techniky na nových, pre nás neznámych tratiach, čo je pre nás kľúčové. Napriek vzdialenosti chceme všetkých fanúšikov a priaznivcov automobilového športu srdečne pozvať na toto podujatie. Zároveň sa chceme poďakovať všetkým našim partnerom za podporu, ako aj Ondřejovi Bisahovi za cenné rady a usmernenia.“

Dvojica absolvuje počas dvoch súťažných dní 14 rýchlostných skúšok a takmer 530 kilometrov, z ktorých 157 km tvoria merané úseky. Prvá RS odštartuje v sobotu ráno o 8:33 hod. a tá úplne posledná, štrnásta, v nedeľu o 13:42 hod. Prvé súťažné posádky sa v cieli objavia po 14. hodine.

Back To Top