skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Prešovská posádka Tomáš Konečný – Lukáš Šintal absolvovala minulý víkend ďalšiu skúšku ohňom a to na 40. Rally Košice. Dôvodom bolo testovanie novej, v podstate vysnívanej techniky, v podobe Citroenu C2 R2 Max z dielní CERS performance.

03t

Dvojetapová košická rally privíta každoročne veľké množstvo súťažných posádok i fanúšikov. Rovnako tomu bolo aj v tomto roku, na jubilejnom 40. ročníku, na ktorého štart sa postavilo až 124 posádok zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska. „Nabitá“ bola aj trieda 6, v ktorej sa sústredili predovšetkým vozidlá špecifikácie R2. Práve s autom z tejto triedy, presnejšie s Citroenom C2 R2 Max, sa sem zaradili aj Tomáš Konečný s Lukášom Šintalom. „Trate sú náročné, no krásne. S týmto autom je pre nás všetko nové, začíname od začiatku,“  povedal na slávnostnom štarte jazdec tejto posádky, pre ktorú bolo najdôležitejšie nazbierať skúsenosti a doviezť auto až na cieľovú rampu.

Prešovčania začali naozaj „s rozumom“ a na prvých ostrých kilometroch zbytočne neriskovali. Postupne si však na novú techniku zvykli a medzi jedenástimi posádkami vo svojej triede im po sobote patrila siedma priečka. V nedeľu sa im darilo ešte viac a na RS 8 si pripísali dokonca 4. miesto vo svojej triede. Po sčítaní všetkých časov z oboch etáp z toho bolo pekné 6. miesto. „Na novú techniku sme si museli chvíľu zvykať. Keď sa nám zdalo, že by sme mohli zrýchliť, auto nás začalo hnevať a v poslednej sobotnej RS sme radšej zvoľnili tempo, aby sme došli do servisu. V nedeľu prebiehalo všetko bezproblémovo a my sme sa mohli sústrediť na jazdu, no našu koncentráciu narúšalo množstvo havarovaných áut na trati, zvlášť na rýchlostnej skúške Xiqio. Jazdu s „A-čkom“ som si však užíval. Pomaličky som prichádzal na to, ako sa k nemu správať a verím, že aj naďalej ostaneme pri tejto technike. Obrovská vďaka patrí môjmu spolujazdcovi Lukášovi, za to, že to dokázal celé zmanažovať a splnil mi sen. Zároveň musím vyjadriť poklonu manželom Szczeczinovcom a všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii za skvelú súťaž,“ zhrnul Tomáš.

04t

Do cieľa 40. Rally Košice dorazilo celkovo po oba dni iba 83 súťažných posádok, čo dokazuje vysokú náročnosť tejto rally. Tomáš s Lukášom sa po úspešnej premiére s novým vozidlom už teraz tešia na posledné podujatie Majstrovstiev Slovenska, ktorým bude októbrová Rally Tatry. „Rally Košice sa nám veľmi páčila. Bola to dobre zorganizovaná súťaž s peknými traťami a vysokým počtom posádok i divákov. Náš prvý kontakt s vozidlom R2 v nás zanechal naozaj silné emócie, a preto sa už teraz tešíme na Rally Tatry a celú sezónu 2015. S akým autom sa predstavíme, to zatiaľ neprezradíme. No veľké poďakovanie patrí našim partnerom: Marges Extra spol. s r.o. – veľkoobchod s nápojmi, DANOX HOLDING s.r.o. – personálna agentúra, Double Star – celoslovenská sieť centier zábavy a tlačiareň STEEVEPRESS,“ dodal spolujazdec.

Back To Top