skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

40. ročník Rally Košice oslávi prešovská posádka Tomáš Konečný – Lukáš Šintál štartom na novom súťažnom vozidle Citroen C2 R2 Max. V triede 6 ich čaká konkurencia 11 vozidiel špecifikácie R2.

01-33

Dvojica absolvovala začiatkom tohto týždňa prvý test novej techniky a to na časti rýchlostnej skúšky Biskupice neďaleko Zlína. „Auto, s ktorým absolvujeme Rally Košice štartovalo na Barumke, a tak sme si k nemu vytvorili citový vzťah už na diaľku, keď sme si obaja veľmi želali, aby celé preteky zvládlo bez problémov. Všetko sa napokon vydarilo, a tak sme mohli do neho usadnúť na testovaní. Test potvrdil to, čo sme počuli od každého jazdca, ktorý prejde z eNka na čistokrvný závoďák – s týmto autom začíname od úplného začiatku,“ prezradil na úvod Tomáš. Prvé zoznamovanie s autom prebehlo pod vedením Ondru Bisahu a prinieslo posádke množstvo informácií i praktických skúseností. „Učil som sa pohýňať, radiť, brzdiť. Občas som mal pocit ako v autoškole alebo keď som šiel so šlabikárom prvýkrát do školy,“ dodal jazdec.

02-24

Test bol o to náročnejší, že sa konal za daždivého počasia. „Trať bola v niektorých miestach úplne premočená a v zákrutách to občas vyzeralo ako na pooranom poli. Prešli sme si teda krstom a očistcom zároveň. Tentokrát budeme veriť v heslo: ‘ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku‘. Veríme, že heslo sa naplní a 40. Rally Košice zvládneme bez problémov v symbióze s novou technikou.“ Dvojicu čaká veľa noviniek aj v servisnom zázemí, pretože vozidlo tejto špecifikácie R2 si vyžaduje presné servisné postupy. Neostáva nič iné, len posádke zaželať veľa šťastia a množstvo získaných skúseností.

03-26

Lukáš Šintál pridáva zároveň pozvánku na túto nádhernú súťaž: „Srdečne pozývame na Rally Košice všetkých našich priateľov, partnerov, známych ako aj širokú verejnosť, aby sem prišli dotvoriť unikátnu a neopakovateľnú atmosféru, ktorá k pretekom neodmysliteľne patrí. Ďakujeme našim partnerom za podporu a dôveru, ktorú do nás vložili,“ zhrnul spolujazdec.

Back To Top