skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Zbyněk Baller přišel do týmu CERS performance koncem roku 2011. V tu chvíli měl za sebou jednu rallysprintovou sezonu a tak zamířil do vyšší ligy, do seriálu dvoudenních soutěží MMČR. Na konci roku mohl slavit celkový bronz ve třídě 9, čímž se postaral o dvojnásobné umístění týmu CERS performance na stupních vítězů. Zbyňkovi očividně sedí velké výzvy a náročné podmínky – na obtížném Jänneru loni vyhrál a letos dojel druhý, no a vrcholem bylo úspěšné absolvování doposud zcela neznámé sněho-šotolinové Rally Liepaja-Ventspils v Lotyšsku.

rozhovor_zbynek

Proč ses rozhodl právě pro Hondu a tým CERS performance?

Honda je levný nástroj pro závodění. Jezdíme s ní od začátku kariéry a jsem za to rád. Tým CERS performance vznikal ve stejné době, kdy jsme začínali jezdit i my s Martinem Tomečkou, takže jsme pak spojili síly. Jsem rád, že jsem mohl být u jeho zrodu.

Která z dosavadních soutěží Ti nejvíce utkvěla v hlavě?

Z.B.: Samozřejmě náš první závod – Lužické Hory 2011. Asi proto, že jsme oba s Martinem Tomečkou měli závodnickou premiéru a šli jsme do velkého neznáma. Ale asi největší zážitek mám z loňské Rally Český Krumlov – když jsme po odjetí 1. etapy ulehli ke spánku a v 5 hodin ráno mi zvonil telefon, kdy mi rodina oznámila, že manželka rodí. Bylo to nečekané, neboť plánovaný termín byl o dva měsíce později. Vše ale dopadlo dobře, dcera je zdravá a závod jsme dojeli na 3. místě. Byly to velice smíšené pocity a padla i nějaká slzička.

rozhovor_zbynek_car

A která vzpomínka je naopak nejhorší?

Z.B.: Jedna z těch špatných je Valašská Rally 2012, kdy jsme s Martinem Tomečkou totálně zdemolovali vůz. Ale tady znám příčinu – velká rychlost v zatáčce. Ovšem nejhorší zážitek je z Rally Hustopeče, kdy jsme za horizontem havarovali přes střechu. Do dnešního dne nevím příčinu této nehody, nebo jakou jsem udělal chybu.

Jaké máš závodní plány na letošní sezonu? Kdo ti bude dělat spolujezdce?

Z.B.: Plány mám veliké, asi jako každý. To jde ale asi vidět podle dvou odjetých závodu ME. V tuto chvíli ovšem ještě nevíme, co vše pojedeme, vše záleží na našich partnerech. Spolujezdce mi stejně jako v minulých soutěžích bude dělat Martin Trlifaj.

Back To Top