skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Další z mladíků startujících pod vlajkou CERS performance, je Martin Tomečka. Jeho kariéra začala na sedadle spolujezdce vedle Zbyňka Ballera, se kterým absolvoval dvě sezony. Postupně ho to ale čím dál víc táhlo za volant a soutěžní debut skutečně posléze přišel. Coby soutěžní jezdec Martin debutoval na Rally Krkonoše 2012 a do konce sezony stihl ještě další dva starty. Letos by rád svůj program rozšířil, plánuje zůstat věrný jednodenním rallysprintů.

rozhovor_martin

Proč ses rozhodl právě pro Hondu a tým CERS performance?

Martin Tomečka: Hondu jsem chtěl hlavně k získání prvních zkušeností se závodním autem a rally jako takovou. Mnohými podceňovaný Civic se ale v mých očích změnil ve velice rychlé a zároveň spolehlivé závodní auto – fandím japonským vozům.

Pro tým CERS performance jsem se rozhodl po své první zkušenosti s rally v sedačce spolujezdce a řidičem Zbyňkem Ballerem. Debutovali jsme na rally Lužické hory, kde majitel týmu CERS performance Ondřej Bisaha zrovna dělal spolujezdce Josefovi Vojáčkovi. Po nepříjemnostech, které nás provázely před startem soutěže, jsme se seznámili právě s Ondřejem a na základě kamarádského přístupu a odborné pomoci jsme následující sezonu startovali v barvách CERS performance.

Která z dosavadních soutěží Ti nejvíce utkvěla v hlavě?

M.T.: Z pohledu spolujezdce mi nejvíce v hlavě utkvěla rally Český Krumlov a RZ Malonty. Z pohledu řidiče zase Rally Krkonoše, kde jsem poprvé v životě usedl za volant závodního vozu.

rozhovor_martin_car

A která vzpomínka je naopak nejhorší?

M.T.: Nejhorší vzpomínku mám na Valašskou rally 2012, kde jsme na druhé RZ se Zbyňkem Ballerem těžce havarovali a totálně zničili naše závodní auto.

Jaké máš závodní plány na letošní sezonu? Kdo ti bude dělat spolujezdce?

M.T.: V letošní sezóně mám v plánu odjet aspoň 5 podniků sprintrally. Vše ale záleží na našich sponzorech a taky na mém otci, u kterého pracuji v autoservisu. Navigovat mě bude kamarád a zkušený spolujezdec Martin Trlifaj, který zároveň ve velkém mistráku naviguje Zbyňka Ballera. V případě pracovní vytíženosti Martina rád využiji nabídky kamaráda Davida Zachara, který loni startoval s Ondřejem Bisahou.

Co bys vzkázal fanouškům?

M.T.: Pokud nějací existují, rád bych jim vzkázal, že jim moc děkuji za projevenou přízeň a zároveň je prosím, ať nám v další sezóně drží palce. Slibujeme, že se budeme snažit zrychlit 😀

Back To Top