skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Stejně jako v letech 2011 a 2012 přivádí i letos tým CERS performance na soutěžní tratě zcela nové tváře. Lukáš Nekvapil i jeho spolujezdec Roman Koscelník jsou opravdovými rallyovými „srdcaři“, pohled na rychlostní zkoušku z kokpitu soutěžního auta na ně ale čekal až do letoška. S Hondou Civic VTi týmu CERS performance plánují absolvovat vybrané podniky rallysprintového šampionátu.

Co Vás přivedlo právě do rally? Předcházely tomu nějaké jiné zkušenosti s motorsportem?

Lukáš Nekvapil: K motorsportu mě přivedl můj taťka, jelikož již od dětství jsem díky jeho vášni k motorismu měl možnost navštívit nespočet motoristických akcí a to nejen závodů, ale i výstav, předváděček a podobně. Asi nemusím nikomu vysvětlovat, co je to závislost na benzinu 🙂 a k té samozřejmě patří i závodění. Moje první aktivní kroky vedly do světa dvou kol, kde jsem posbíral pár zkušeností jak mimo zpevněné cesty, tak na asfaltu. A rally? Tak to byl samozřejmě můj odvěký sen, který se však zejména kvůli financím zdál být nesmírně vzdálený. Na letošní rok jsem měl mnohem skromnější plány, ale nakonec se podařilo posbírat dostatek prostředků na sprintrally, takže… …když jsem se v patnácti rozhodoval, co dál, pekařina byla jasná volba 🙂

rozhovor_lukas1

Proč jste se rozhodl pro Hondu a tým CERS performance?

L.K.: Myslím, že Honda Civic VTi je velice povedené náčiní a jako úvodní kapitola do rally, dle mého i to nejlepší možné. Co se týče týmu CERS performance, tak k tomu jsem se dostal na základě jeho referencí, výsledků, kterých dosáhl. Myslím, že snad někdo od nich získal i titul 🙂 Po osobní návštěvě jsem si byl jistý, že jdu správným směrem, což se mi posléze ještě několikrát potvrdilo.

Jaké máte závodní plány a ambice na letošní sezonu?

L.K.: V plánu je se postavit alespoň na tři starty sprintrally a alespoň tři z nich dokončit. Pokud to bude jenom trochu možné, tak obě zmíněná čísla letos navýšit třeba na osm… Se spolujezdcem bereme tuto sezónu jako vstupní a tudíž spíše jako testovací a seznamovací. Vzhledem ke konkurenci ve třídě a zkušenostem ostatních nám vlastně ani nic jiného nezbývá 🙂

rozhovor_lukas2

Kdo Vám bude v následující sezóně dělat spolujezdce?

L.K.: Je to můj kamarád z Tišnova, nikdo mu neřekne jinak než Kosťa, vlastním jménem Roman Koscelník. Je to taková chodící encyklopedie rally. Myslím, že taky díky jeho taťkovi, už od roku 1997 navštěvuje kompletní seriál MČR a stihl i několik podniků MS. Takže pokud si nebudete moci vzpomenout, kdo, případně s čím, na té, které rally vyhrál nebo nedojel, tak se za ním stavte k nám do týmu.

Proběhlo už nějaké seznámení s vozem? Jaké jsou první dojmy?

L.K.: Už jsme byli představeni a můžu říct, že dojmy jsou pozitivní. S Kosťou jsme se shodli, že je to láska na první pohled. Auto funguje velice dobře, tak snad ho nebudeme moc brzdit… Jsou v plánu další testy, takže pevně věřím, že si budeme do začátku sezóny tykat.

Back To Top