skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Josef Vojáček vstoupil do světa rally v roce 2011. Premiéru si odbyl na Rally Lužické Hory, kde mu spolujezdce dělal sám majitel týmu CERS performance Ondřej Bisaha. Do povědomí široké veřejnosti se ale poněkud neslavně zapsal jen o málo později, když se svou hondou spektakulárně havaroval na Rallysprintu Kopná. Josef se poté z rally scény na čas stáhl, po necelém roce ale byla jeho opravená honda znovu na scéně a zlínský pilot mohl mimo jiné absolvovat domácí Barum Rally. Letos Josef Vojáček míří do rallysprintového šampionátu, který by chtěl absolvovat celý.

rozhovor_pepa

Proč ses rozhodl právě pro Hondu a tým CERS performance?

Josef Vojáček: Myslím si, že Honda je i na svůj věk velmi konkurenceschopné auto. Rychlé, čitelné a celkově ideální pro začínající závodníky. Dokazuje to i fakt, že řada jezdců z české rallyové špičky s tímto autem začínala. Když je navíc auto provozované v profesionálním týmu, kterým CERS bezpochyby je, dá se i s omezeným rozpočtem jezdit na vysoké úrovni a odnášet si z tratí krásné zážitky.

Která z dosavadních soutěží Ti nejvíce utkvěla v hlavě?

J.V.: Nezapomenutelná pro mě bude moje první Barumka absolvovaná v loňském roce. Atmosféra, která při této soutěži panuje, je jednoduše fantastická!

rozhovor_pepa_car

A která vzpomínka je naopak nejhorší?

J.V.: Nejhorší vzpomínka je samozřejmě na Rallysprint Kopná 2011, kdy jsme ve čtvrté rychlostní zkoušce na známém sjezdu do Nových dvorů těžce havarovali.

Jaké máš závodní plány na letošní sezonu? Kdo ti bude dělat spolujezdce?

J.V.: Letos mám v plánu kompletní seriál MČR Sprintrally s tím, že navigátorem bude Hanka Baďurová.

Back To Top