skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Šesť rýchlostných skúšok na ľadovom i zablatenom povrchu priniesol už 15.ročník Dobšinskej zimy. Na štart sa v tomto roku postavila sedemdesiatka súťažiacich, z ktorých až 20 patrilo do najvyššej objemovej triedy A4. Fanúšikov potešila aj posádka Icari Rally Teamu, Ondřej Bisaha – Jiří Hovorka, ktorá len dva týždne predtým absolvovala náročnú Rallye Monte-Carlo. Do Dobšinej prišla zabojovať o najvyššie pozície!

Aj keď Dobšinská zima je zaradená do seriálu Minirally Cup, každoročne na nej štartuje aj mnoho posádok z „veľkej“ rally, ktoré sem prichádzajú testovať pred začiatkom sezóny Majstrovstiev Slovenska. Za rovnakým cieľom do Dobšinej dorazili aj Ondřej Bisaha s Jirkom Hovorkom. Na svojom zlatom Forde Fiesta R5 niesli štartovné číslo 3 a patrili tak medzi absolútnu špičku.

Celá súťaž bola rozdelená na dve sekcie, pričom každú z nich tvorili tri rýchlostné skúšky. Posádke Icari Rally Teamu patrilo po prvej dopoludňajšej sekcii tretie miesto a bolo jasné, že bude chcieť zabojovať o vyššie umiestnenie. Druhá sekcia bola pre Bisahu s Hovorkom naozaj skvelá. V troch zvyšných rýchlostných skúškach obsadili prvé, druhé i tretie miesto a prebojovali na druhú priečku v absolútnom poradí. Tú prvú získali ich českí kolegovia Roman Odložilík s Martinom Turečkom rovnako na Forde Fiesta R5.

„Dobšinská zima dopadla pre náš tím naozaj skvele. Chlapci obsadili druhé miesto a okrem toho najazdili ďalšie ostré kilometre, ktoré sú pred začiatkom novej sezóny veľmi potrebné. Ďakujeme našim partnerom, že sme sa na tejto súťaži mohli predstaviť a tešíme sa na R5+ Cassovia rally v marci, ktorá bude testom pred Rally Rožňava,“ zhrnul manažér tímu Ivan Mutňanský.

Back To Top