skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Mikulášská rally ve Slušovicích jako už tradičně definitivně uzavřela rallyovou sezonu v Česku. Tým CERS performance z nedalekého Zlína se jí zúčastnil v maximální sestavě a s řadou novinek. Tou nejzásadnější byl start Ondřeje Bisahy s vozem DS3 v nejnovější specifikaci R3T Max, která si právě ve Slušovicích odbyla svou českou premiéru. A debut to byl věru povedený!

tka_9

Ondřej Bisaha, navigovaný slovenským spolujezdcem Lukášem Šintalem, do rally vstoupil nejrychlejším časem mezi vozy s jednou poháněnou nápravou. A přestože se s novým vozem a jeho schopnostmi seznamoval, dokázal náskok nejen udržet, ale také jej postupně navyšovat. Česko-slovenská dvojice si tak po pěti rychlostních zkouškách v náročných podmínkách dojela nejen pro vítězství ve třídě 5 a v celé kategorii 2WD, ale také pro vůbec první umístění v elitní desítce celkového pořadí v kariéře. „Hlavním rozdílem oproti vozům R2, se kterými jsme doposud jezdili, je výkon. Auto je podstatně rychlejší a celkově se s ním musí jet jinak, než na co jsme zvyklí z cé-dvojky. Jednak kvůli jinému rozložení váhy a tlumičům, ale taky kvůli turbomotoru, který chce trochu jiný jízdní styl. Samotný podvozek vyžaduje precizní řízení – když už přijde nějaká krize, auto se obtížněji ovládá, C2 je v tomto naprosto čitelná. Každopádně bych chtěl poděkovat Gekon Racingu Tomáše Pletky za přípravu auta před rally i během ní, a také za výběr vhodného setupu, který nám hned napoprvé docela sedl, díky tomu jsme si celou rally užili a odnesli si z ní řadu cenných poznatků,“ řekl po soutěži Ondřej.

Ve třídě 6 měla zlínská stáj hned tři zástupce. Hned první průjezd slušovickým okruhem se bohužel stal osudný Marku Holíkovi, u jehož kitové Škody Felicia odešla převodovka. Naopak úspěšně si až do cíle počínaly obě posádky na Citroënech C2 R2 Max. Marcel Svačina se poprvé sešel ve voze s Petrem Pížou, dosavadním spolujezdcem Ondry Bisahy, a tato nová spolupráce byla hned při premiéře oceněna prvním místem ve třídě 6. „Příprava na Mikulášskou rally pro nás byla velmi hektická. Motor a převodovka z kitové felicie Marka Holika procházely repasemi a C2 se skládala po listopadové havárii na Slovakiaringu. U Citroënu nás bohužel velice zdržela pozdní dodávka dílů, auto jsme dodělali až v pátek ve 23 hodin a před závodem jsme neujeli ani jeden zkušební metr. Do rally jsem tedy nastoupil trochu opatrněji, ale jak jsem se přesvědčil, že vše funguje jak má, tak jsme začali zrychlovat. Nakonec jsme byli za naše úsilí odměněni vítězstvím ve třídě, které bych rád věnoval hlavně našim obětavým mechanikům Jirkovi a Erikovi. Zvláštní poděkování pak patří spolujezdci Petrovi Pížovi za velmi profesionální výkon a pohodovou atmosféru v autě,“ zhodnotil slušovickou rally Marcel Svačina.

tka_5

Ve druhé cé-dvojce si velkou premiéru odbývali Zbyněk Baller s Martinem Trlifajem. Ti doposud závodili výhradně s Hondou Civic VTi třídy 9 a Mikulášská rally tak byla jejich debutem v „áčkovém“ voze. „S cé-dvojkou jsem během podzimu absolvoval dva krátké testy a na její ovládání si zvykám čím dál víc. Stále ale ještě potřebujeme překonávat nějaké zažité návyky z hondy. Takže Mikulášsou rally jsme odjeli bez nějakých výsledkových ambicí jen tak, abychom auto ještě víc poznali a pokud možno mu neublížili, což se podařilo,“ řekl v cíli Zbyněk, který i přes početnou konkurenci devíti posádek nakonec dokázal vybojovat sympatické čtvrté místo ve třídě 6.

Dvě posádky CERS performance čeřily vody také v ještě bohatěji obsazené třídě 9. S tradiční Hondou Civic VTi do soutěže nastoupil Martin Tomečka, kterého netradičně v kokpitu doplnil David Zachar. Nově sestavená dvojka vlétla do Mikulášské rally druhým nejrychlejším časem a z této pozice se nehnula až do cíle. Proti armádě civiců pak s vozem DS3 R1 a novým spolujezdcem Tomášem Koldou vyrazil do boje také Josef Hartmann, který s tímto automobilem má již zkušenosti z rallysprintu ve Vsetíně. „S celkovým výsledkem jsme spokojeni, v konkurenci vozů Honda Civic VTi, se kterými soupeříme, to nebylo nic snadného. Ztrácíme na ně nějakých 40 koní výkonu, což je velký rozdíl, na druhou stranu DS3 R1 má výborný podvozek a skvělé brzdy. Na mokrou trať se nám navíc podařilo zvolit vhodné pneumatiky, což se taky pozitivně promítlo do našeho výsledku. Tomáš se při svém debutu nedopustil při čtení rozpisu nějaké zásadní chyby, takže i v tomhle ohledu jsem spokojen. A děkuji týmu CERS performance s.r.o. a Ondrovi Bisahovi za přípravu auta, servis a cenné rady během závodu,“ pověděl v cíli pilot Josef Hartmann.

tka_61

Aktuální sezona je tedy u konce, ta s číslicí 2015 už ale klepe na dveře. Hned po Novém roce přijde Jänner Rallye v rakouském Freistadtu a ani tentokrát nebude některá z posádek CERS performance chybět. Aktuální novinky z týmu včetně fotografií, videoklipů a zpráv můžete najít na adresách www.cersperformance.com a www.fb.com/cersperformance!

Back To Top