skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Už počtvrté se zlínský CERS Faster Rally Team vydal na Slovakiaring, kde se konala populární Autoshow coby slovenské rozloučení z doznívající rallyovou sezonou. Letošní formát nabídl pouze tři průjezdy poměrně technickou zkouškou v areálu závodního okruhu, avšak její náročnost víc než kdy v minulosti zvýraznil intenzivní déšť. Pro CERS Faster Rally Team to však byl i přesto pomyslný křest ohněm.

Na začátku letošní sezony Ondřej Bisaha po letech strávených ve vozech 2WD přesedl do čtyřkolky třídy 2. Po několika pokusných startech se speciálem specifikace S2000 následně přešel do nejmodernější techniky R5 a s vypůjčeným Fordem Fiesta absolvoval řadu českých soutěží. S postupujícím sžíváním s touto špičkovou technikou přicházely také Ondřejovy čím dál lepší výsledky. Jejich vrcholem bylo celkové druhé místo na rally ve Vsetíně, kde sice Ondřej jednorázově odstartoval se Škodou Fabia R5, přesto byl tento výsledek byl finálním odrazem k dalšímu důležitému kroku. Jen pár týdnů po vsetínské soutěži totiž CERS Faster Rally Team vyrazil do Velké Británie pro vlastní exemplář Fordu Fiesta R5. A právě Autoshow Slovakiaring byla závodním debutem zcela nového vozu.

„Slovakiaring pro nás byl letos hlavně funkčním testem zcela nového auta. Sice máme s fiestou už nějaké zkušenosti s předchozích závodů, ale toto nové auto je přesto potřeba doladit k obrazu svému,“ říká Ondřej Bisaha. „Na letošní autoshow opravdu hodně pršelo, takže spíš než s nějakým laděním podvozku a nastavením jsme bojovali s pneumatikami – prořezávačka jela prakticky nonstop a až v posledním průjezdu, když už byly gumy rozřezané opravdu hodně, to na vodě nějak začalo fungovat. Auto jako takové ale bylo bez problémů a těším se na další závody s ním,“ řekl po soutěži Ondřej Bisaha, kterého opět navigoval jeho letošní spolujezdec Jiří Hovorka. Česká dvojice se nakonec v náročných podmínkách při premiérovém startu s vlastní er-pětkou umístila na celkovém sedmém místě s minimální ztrátou na šestou příčku; ve třídě 2 pak skončila pátá.

Mezi dvoukolkami byl hodně vidět Marcel Svačina s rudým Citroënem C2R2 Max. Přestože byl přímo na trati Slovakiaringu nováčkem, letité zkušenosti s tímto vozem Marcelovi dovolily po trati doslova letět. Posádka dále tradičně tvořená Petrem Těšínským nakonec vybojovala cenné druhé místo jak ve třídě 6, tak mezi všemi dvoukolkami! „Popravdě jsem naše časy moc nechápal – jeli jsme normální tempo, ale konkurence mnohdy se silnějšími vozy zůstávala za námi. Navíc jsme v prvních dvou průjezdech dojeli auto před námi, v prvním kole jsme za ním jeli skoro půl vložky. Voda nám zkrátka sedla. Parádně jsme si to užili a i přes těžké podmínky jsme se krásně svezli,“ řekl Marcel Svačina, který po dokončení Autoshow Slovakiaring netušil, že je to pro něj vůbec poslední závod s jeho legendární červenou cé-dvojkou. Vůz, se kterým byl martinický jezdec prakticky nepřetržitě spojen od roku 2010, se totiž aktuálně prodal do zahraničí.

Ani po skončení mistrovských seriálů nemá CERS Faster Rally Team zdaleka volno. Po rallyshow v Mostě a na Slovakiaringu se účastní také Setkání mistrů v Sosnové (Ondřej Bisaha s Fordem Fiesta R5) a opravdový závěr sezony přijde až s prosincem, kdy se stáj v širším složení zúčastní volných rallysprintů v Praze a ve Slušovicích. Novinky z týmu včetně fotografií, videoklipů a zpráv můžete najít na adresách www.cersperformance.com, www.fb.com/cersperformance a www.fb.com/fasterrally1!

Back To Top