skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Jako tečku za podařenou sezonou, okořeněnou ziskem titulů mistra MČR-S a vicemistra MMČR ve třídě 9, připravil tým CERS performance pro své fanoušky a partnery start s vozem, který je dosavadním enkovým Hondám na hony vzdálen. Na RallyShow v Uherském Brodě totiž Ondřej Bisaha odstartuje s Peugeotem 206 Kit Car, který je jinak dlouholetým úspěšným náčiním kladenského Jiřího Vlčka.

„Opět mám pocity, které jsem prožíval před léty při prvních soutěžích v Hondě,“ vypráví Ondřej. „Představte si dítě, které dostane novou vysoce sofistikovanou hračku, se kterou si chce pořád hrát. Tedy pořád, dokud ho neomrzí. Něco podobného se mi stalo s naším Civicem. Touha po rychlejším voze mě hnala kupředu i při vývoji Hond, jenže postupovat nejde donekonečna. Bezva podvozek, silný motor, plně programovatelná řídící jednotka, launch control jako v S2000, doplňky z uhlíkových vláken, dokonce i hliníkové šroubky, aby auto bylo co nejlehčí. Tím vším náš Civic VTi disponuje. Může jezdit stejně rychle jako auta o pár tříd víš, ale něco mu z mého pohledu chybí – i to nejlepší enkové auto totiž bohužel nikdy nebude áčkový speciál.“

brod2012_test1

A toto manko bude chtít Ondřej vymazat už o následujícím víkendu, kdy se s „Karkulkou“ představí na slováckém rallysprintu. Předehrou byl víkendový test v Bělé pod Bezdězem, kde si jezdec vůz poprvé mohl osahat, a to rovnou v těžkých podzimních podmínkách vyšperkovaných deštěm a kluzkým spadaným listím. „Díky Jirkovi Vlčkovi jsem dostal možnost vyzkoušet jedno z opravdových „áček“ s předstihem před rally. Jeho Peugeot 206 Kit Car ve mě vzbuzuje obrovskou úctu k materiálu, který by nebylo na mokré Bělé obtížné poškodit. Sice jsem toho během testu nenajel mnoho, ale díky zkušenému spolujezdci Radimu Strnadovi, kterého jsem si vypůjčil spolu s vozem J , předpokládám, že ostrý start s Peugeotem proběhne úspěšně. Debutantů v podobných kit carech a v S1600 bude v Uherském Brodě víc, ale nechceme se hned zkraje pouštět do nějakého bláznivého závodění, prioritou je osahání nové techniky,“ uzavírá plány na nejbližší sobotu Ondřej.

brod2012_test2

Tým CERS performance kromě zmíněného kitového peugeotu samozřejmě nasadí i několik svých osvědčených hond. S mistrovským Civilem VTi Ondřeje Bisahy podobně jako na květnové Kopné pojede dravé mládí v podobě posádky Petr Gargulák – Karel Voltner. Do dalšího vozu usednou Josef Vojáček s Hanou Baďurovou a premiérový start v rally si odbude také šéfmechanik týmu CERS performance Vratislav Hýbner. Bohatou soupisku týmu uzavře slovenská dvojice Juraj Kožej – Matúš Majcher, vítězná posádka letošního Slovenského Rally Poháru, která Českou republiku premiérově navštíví se svým osvědčeným oranžovým civicem.

Další informace o týmu včetně fotografií a videoklipů naleznete na adresách www.cersperformance.com a www.fb.com/cersperformance.

Back To Top