skip to Main Content
+420 725 691 591 fiestar5evo@seznam.cz

Týmová garáž CERS performance se v průběhu zimy rozrostla o zajímavý, dnes už téměř historický skvost. Flotilu dvoukolek různých specifikací rozšířil kus z nejnabroušenější kategorie 2WD, tzv. Formule 2 – Renault Clio Maxi.

Clio

Kategorie kit car vznikla v polovině devadesátých let, kdy Mezinárodní automobilová federace výrazně uvolnila technické předpisy pro vozy s jednou poháněnou nápravou. Francouzská automobilka Renault byla při tvorbě těchto řádů s FIA v úzkém kontaktu a právě Clio bylo vůbec prvním kit carem, který podle tehdy nového reglementu vznikl. Pod jeho výrazně rozšířenou karoserií se nachází atmosférický dvoulitr vyladěný až na 270 koní, které se na přední kola přenášejí prostřednictvím sedmistupňové převodovky. Neposedný diblík se proslavil zejména díky divokým kouskům, které s ním předváděl legendární Francouz Jean Ragnotti.

Exemplář, který se nově zabydlel u CERS performance, za sebou má dlouhou závodní historii, v budoucnu se s ním ale další závodění neplánuje. „Clio by mělo sloužit především k prezentačním a sběratelským účelům, ale je možné, že se s ním ukážeme na nějaké exhibici či demonstrační jízdě,“ říká zakladatel týmu Ondřej Bisaha. „Změny v řádech českých mistrovství v rally by nám teoreticky dovolily nastoupit s Renaultem do historického šampionátu, avšak sehnat jakékoliv díly na tento vůz je dnes z hlediska dostupnosti i financí dost velký problém, takže si nechceme způsobit těžkosti. I bez toho má vůz za sebou hodně roků a kilometrů, které se na něm poznamenaly, takže nyní zahajujeme jeho postupnou renovaci, kterou bychom Renault rádi vrátili do co nejpůvodnějšího stavu.“

Back To Top